Algemeen
Wanneer we met Car-Pass werken dienen we steeds de voertuigen d.m.v. de nummerplaat of VIN (voertuigidentificatienummer) in te geven. Om dit eenvoudiger te maken kunt u bij de klantenkaart één of meerdere wagens bijhouden. Op deze manier heb je een soort van wagenpark per klant of firma. Het wagenpark zit verwerkt onder de Installaties-module.
Wagenpark: Is de Installaties-module niet actief? Contacteer ons!
Aanmaken wagenpark
Wanneer we werken met Car-Pass kunnen wagens toegevoegd worden aan een klantenkaart wanneer we facturen opmaken.
Wanneer u nog geen Car-Pass-documenten (= facturen met Car-Pass informatie) heeft aangemaakt, dan kan het zijn dat er nog geen Wagenpark werd aangemaakt of dat er nog geen wagens zichtbaar zijn.
Dit kunt u zelf aanmaken, indien nog niet aanwezig:
- Ga naar
Dossier > Dossierinstellingen > Administratie > Installaties. - Bij Installatie templates klik op het pijltje naast de [Nieuw]-knop.
Belangrijk is hier dat u geen gewone installatie aanmaakt, maar een specifieke van het type Wagenpark voor Car-Pass.
Bij vragen of twijfel contacteer support.

- U krijgt dan een dialoogvenster met de gegevens die worden bijgehouden.
Klik op [OK] om het venster te sluiten.
Wagens bijhouden per klant of firma
Wanneer u een wagenpark aangemaakt heeft zult u zien dat er bij de klantenkaart een tabblad Wagenpark of Installaties (ingeval van gebruik meerdere installaties) actief is.
- Open een klantenkaart.
- Navigeer naar tabblad Wagenpark of Installaties.
- Bij tabblad Wagenpark klik op [Nieuw].
- Vul de voertuiggegevens in en klik op [OK].
Op deze manier heeft u een voertuig toegevoegd aan een klant of firma.

Nog geen kilometerstand?
Wannner u ter voorbereiding al één of meerdere voertuigen toevoegd en geen kilometerstanden bij de hand heeft, laat u de kilometerstand op 0 (of de laatste waarde) staan. Later bij het gebruik op het factuur zult u deze verplicht moeten invullen.Unifier?
Het voertuigidentificatienummer (VIN) werd pas vanaf 1981 toegepast en is een reeks van 17-tekens. Wanneer u bijvoorbeeld aan een oudere wagen werkt (of bepaalde scooters) heeft u vaak een reeks van minder dan 17-tekens, ook wel gekend als "klein chassis". Vul hier dan de unifier van de wagen in, bijvoorbeeld2.